Ogłoszenie

UWAGA ! Niech każdy pokazuje tą stronkę gdzie się da to może będzie nas więcej !

#1 2009-12-06 21:03:26

 Mysti12

Mistrzyni Pokemon

Zarejestrowany: 2009-11-15
Posty: 190
Punktów :   
Notatnik: Czuwam nad Pokemonami

Encyklopedia Pokemon cz. 1

Tutaj piszemy coś niecoś na temat pokemonów.001. Bulbasaur http://pokejungle.net/other/pokepet/Bulbasaur.gif
     Należy do typu roślinnego i trującego, otrzymał numer #001 w Pokédeksie. Ewoluuje w Ivysaura.

002. Ivysaur. http://pokejungle.net/other/pokepet/Ivysaur.gif
           Ivysaur - fikcyjne stworzenie, jeden z Pokémonów. Należy do Pokémonów trawiastych. Drugim typem tego Pokémona jest trucizna. Dowodem są zatrute kły, trujace pyły wydostające się z tego Pokémona przy niektórych atakach oraz plamy na jego skórze - pod skórą w tych miejscach znajdują się gruczoły z jadem. Ivysaur jest dużo szybszy i bardziej wytrzymały od Bulbasaura. Różni się wyraźnie od swojego poprzednika - jest większy, ma nieco ciemniejszą i intensywniejszą barwę, a na grzbiecie ma pąk kwiatowy, który się rozwinął z nasiona Bulbasaura, dzięki czemu może zbierać więcej energii.Ewoluuje w Venusaura.

003. Venusaur http://pokejungle.net/other/pokepet/Venusaur.gif
         Venusaur nosi na plecach ogromny kwiat, używa go do ściągania energii ze słońca, dlatego też Venusaur często porusza się tam, gdzie jest dostęp do światła. Jest oczywiście bardziej niebezpieczny latem niż zimą. Venusaura można mieć tylko poprzez ewoluowanie Ivysaura.

004. Charmander http://pokejungle.net/other/pokepet/Charmander.gif
    Charmander, tak jak jego ewolucje posiada płomień na ogonie, który płonie mocniej lub lżej w zależności od stanu Charmandera. Małe Charmandery mogą się czasami sparzać od tego płomienia. Charmander generalnie preferuje gorące miejsca.Ponoć, gdy pada deszcz z jego płomienia na ogonie wydobywa się para.Ewoluuje w Charmeleona.

005. Charmeleon http://pokejungle.net/other/pokepet/Charmeleon.gif
    Tak samo jako Pokémon z którego ewoluował (Charmander), posiada płomień na ogonie sygnalizujący jego stan fizyczny. Oprócz tego Charmeleon zionie ogniem kiedy jest podekscytowany. Jest bardziej agresywny niż Charmander. Ewoluuje w Charizarda.Gdy macha swym ogonem temperatura podnosi się do niezwykle wysokich poziomów.

006. Charizard http://pokejungle.net/other/pokepet/Charizard.gif
    W przeciwieństwie do swoich wcześniejszych form ewolucyjnych Charizard potrafi latać. Również ma ognisty oddech Charmeleona, którego używa jako podstawowy atak. Potrafi też wytrzymać wodny atak.

007. Squirtle http://pokejungle.net/other/pokepet/Squirtle.gif
     Skorupa Squirtle'a twardnieje zaraz po narodzinach. Kiedy Squirtle czuje się zagrożony, chowa się do niej i atakuje we wszystkie strony wodą. Ewoluuje w Wartortle'a.Uwielbia z dużą mocą rozpylać pianę z pyska. Ewoluuje w Wartortle.

008. Wartortle http://pokejungle.net/other/pokepet/Wartortle.gif
   Ten Pokémon jest ewolucją Squirtle'a. Jest bardziej agresywny niż swoja mniej rozwinięta forma ewolucyjna, używa swoich uszu do lepszego pływania. Starszym Wartortle'om wyrastają na plecach algi. Jest lepszy niż inne formy jego ewolucji, gdyż jest silniejszy od Squirtle'a i posiada o wiele większy spryt i szybkosć niż Blastoise.Jego ogon jest podziwiany od wieków jako symbol długowieczności. Ewoluuje w Blastoise'a.

009. Blastoise http://pokejungle.net/other/pokepet/Blastoise.gif
   Jest wodnym typem Pokémona, posiada działka wodne wyrastające ze skorupy. Blastoise jest bardzo brutalnym Pokémonem. Ma 160 cm wzrostu ale jest bardzo inteligentnym Pokemonem , jednym z najlepszych wodnych pokemonów.Blastoise może nauczyć się Tańca Deszczu, który jak sama nazwa wskazuje wywołuje deszcz.

010. Caterpie http://pokejungle.net/other/pokepet/Caterpie.gif
   Należy do typu robak (lub chrząszcz), ewoluuje w Metapoda na 7. poziomie. Potrafi się wspinać po drzewach, kolor Pokémona ułatwia mu ukrycie się pośród liści.Caterpie posiada na nóżkach przyssawki, co pozwala mu się wspinać po drzewach. Ewoluuje w Metapoda.

011. Metapod http://pokejungle.net/other/pokepet/Metapod.gif
   Jest postacią fikcyjną z serii Pokémon, ewoluuje z Caterpie, a konkretnie chowa się w kokon. Później z kokonu wychodzi Butterfree. Ciało Metapoda jest bardzo twarde. Choć metapod sie nie rusza ale i tak jest silny. Gdy kokon Metapoda jest jeszcze miękki jest on bardzo podatny na ataki.

012. Butterfree http://pokejungle.net/other/pokepet/Butterfree.gif
   Butterfree jest Pokémonem-ewolucją z Metapoda i jest podobny do motyla. W swoich skrzydłach ma ukryte trujące wypustki który uruchamia poprzez silne uderzanie skrzydłami, wtedy wydziela się silny trujący proszek. Butterfree przeżywa dzięki zbieraniu miodu z kwiatów, które przenosi na głowie i na nogach, potrafi też odnaleźć kwiaty nawet z dużej odległości.W walce szybko macha skrzydłami.

013. Weedle http://pokejungle.net/other/pokepet/Weedle.gif
   Ewoluuje w Pokémona-kokon: Kakunę. Weedle'a można najłatwiej znaleźć niemal w każdym lesie, lubi ukrywać się w trawie. Broni się za pomocą swoich dwóch żądeł na czubku głowy.Gdy się go zaatakuje i pozwoli uciec to wezwie on swoich starszych braci.

014. Kakuna http://pokejungle.net/other/pokepet/Kakuna.gif
   Jest ewolucją Weedle'a, który na 7 poziomie zmienia się właśnie w Kakunę. Jest podobnym Pokémonem do Metapoda, gdyż tak jak on ukrywa się w twardym kokonie, który chroni go przed czynnikami zewętrznymi zanim zmieni się w Beedrilla.Kakuna wygląda znacznie efektowniej od Metapoda.Posiada także żądło, którym atakuje wrogów.

015. Beedrill http://pokejungle.net/other/pokepet/Beedrill.gif
   Jest ewolucją Kakuny. Beedrill potrafi bardzo szybko latać i posiada trzy żądła: dwa na przednich kończynach, jedno na końcu ciała.Żądło na końcu ciała zawiera najsilniejszą truciznę.

016. Pidgey http://pokejungle.net/other/pokepet/Pidgey.gif
   Ewoluuje na 18 poziomie w Pidgeotto. Pidgey jest bardzo potulnym Pokémonem, często używa swoich skrzydeł aby wzniecić tuman kurzu zamiat atakować. Jest małym Pokemonem, który podobnie jak jego wyższe formy żywi się Pokemonami Robakami.

017. Pidgeotto http://pokejungle.net/other/pokepet/Pidgeotto.gif
   Ewoluuje z Pidgey'a. W wyniku uzyskanego doświadczenia ewoluuje w Pidgeota. Pidgeotto żyje na rozległych terenach, a pośrodku buduje gniazda. Chroni swojego terytorium dziobiąc wszelkich intruzów naruszających jego terytorium.Bardzo troszczy się o swoje terytorium.

018. Pidgeot http://pokejungle.net/other/pokepet/Pidgeot.gif
   Jest ewolucją Pidgeotta i jest do niego bardzo podobny.Potrafi z dużej odległości wypatrzyć niczego nieświadome ofiary takie jak np. Magikarp czy Remoraid.Może polować wiele mil od swojego gniazda, zawsze znajduje drogę powrotną.

019. Rattata http://pokejungle.net/other/pokepet/Rattata.gif
   Rattata jest często występującym Pokémonem, wiadomo także, że szybko się rozmnaża, zajmując nowe terytorium. Kiedy Rattata śpi, jego uszy pracują i nasłuchują nadchodzącego niebezpieczeństwa.Występuje często na łąkach, przez co łatwo ją złapać.

020. Raticate http://pokejungle.net/other/pokepet/Raticate.gif
   Ewoluował z Rattaty, i ma, podobnie jak Rattata, tendencję do ogryzania wszystkiego co napotka. Wąsy służą mu do utrzymywania równowagi ciała.Jego zęby nigdy nie przestają rosnąć, dlatego musi je sobie skracać.

021. Spearow http://pokejungle.net/other/pokepet/Spearow.gif
   Spearow jest małym ptakiem, zjada insekty z trawy, ma też krótkie skrzydła, które pozwalają mu bardzo szybko latać, lecz niezbyt wysoko i daleko. Używa swoich skrzydeł do wywiewania insektów z trawy, aby potem je zjeść.Jest obiektem nienawiści Sunkerna. Ewoluuje w Fearowa.

022. Fearow http://pokejungle.net/other/pokepet/Fearow.gif
   Fearow ma dużo większe skrzydła od Spearowa, co pozwala mu dużo łatwiej unosić się i pokonywać duże dystanse. Potrafi również wzbić się bardzo wysoko. Ma długi i cienki dziób, który stanowi duże zagrożenie dla przeciwnika w walce, dzięki niemu jest mu też łatwiej zdobyć pokarm.Może latać bardzo długo bez potrzeby zatrzymania się na odpoczynek.

023. Ekans http://pokejungle.net/other/pokepet/Ekans.gif
   Ten wężo-podobny Pokémon zajada się ptasimi jajami należącymi np. do Pidgey'a lub Spearowa. Jego jad jest bardzo trujący. Ekans ewoluujue w Arboka na 22 poziomie.Na końcu ciała ma grzechotkę, której dźwięk jest niesłyszalny dla ludzi, używa jej do wabienia ofiar.

024. Arbok http://pokejungle.net/other/pokepet/Arbok.gif
   Jest podobny do swojej wcześniejszej formy - Ekansa. Podobnie jak kobra ma pod głową znaki ostrzegające ewentualnych wrogów.Znaki na jego ciele podobno różnią się w zależności od miejsca występowania.

025. Pichu http://pokejungle.net/other/pokepet/Pichu.gif
   Stanowi wcześniejszą wersję ewolucyjną Pikachu. Pichu jest Pokémonem elektrycznym, który przekształca się w Pikachu po osiągnięciu pewnego poziomu szczęścia przy przebywaniu ze swoim trenerem.Swoją elektryczność Pichu, tak jak Pikachu i Raichu, przechowuje w workach na policzkach.Jednak ataki elektryczne Pichu są niebezpieczne także dla niego, gdyż osłabiają go.

026. Pikachu http://pokejungle.net/other/pokepet/Pikachu.gif
   Gdy zbierze się kilka tych Pokemonów, ich elektryczność może wzrastać i powodować burze z piorunami. Ewolucje: Pichu-Pikachu-Raichu. Aby wyewoluował w Raichu potrzebuje kamienia gromu.

027. Raichu http://pokejungle.net/other/pokepet/Raichu.gif
   Jest ewolucją Pikachu, najpopularniejszego spośród Pokémonów. Elektryczność jest potrzebna Raichu do prawidłowego przebiegu czynności życiowych, czerpie ją z otaczającego go środowiska. Raichu potrafi zaatakować z siłą nawet 10,000 woltów. Energia pozwala mu także świecić w ciemności.Ogon służy mu jako uziemienie, wbija go w ziemię podczas oddawania elektrycznych ataków.

028. Sandshrew http://pokejungle.net/other/pokepet/Sandshrew.gif
   Ponieważ jest Pokémonem ziemnym, lubi żyć w takim właśnie środowisku. Kiedy jest zagrożone, zwija się w kulę i atakuje tak napastnika.Nie lubi wody, ale może przezwyciężyć tę niechęć. Ewoluuje w Sandslasha.

029. Sandslash http://pokejungle.net/other/pokepet/Sandslash.gif
   Jest Pokémonem ziemnym, który ewoluuje z Sandshrew na 22 Lv.Gdy poczuje się zagrożony, zwija się w kłębek jak jeż, a wówczas kolce na grzbiecie chronią go przed drapieżnikami. Technika ta służy mu do ucieczki, ataku i polowań. Znając technikę wściekłych ciosów, może atakować od dwóch do pięciu razy z rzędu.Gdy jakiś pazur złamie mu się w walce, natychmiast odrasta nowy.

030. Nidoran♀ (samica) http://pokejungle.net/other/pokepet/Nidoran%20F.gif
   Mały jasnoniebieski Pokemon przypominający mysz.Jest płci żeńskiej, ma ostre zęby, wystające kręgi na grzbiecie i duże uszy, ale mniejsze niż jego męski odpowiednik. Jego głowną bronią są trujące rogi, których używa w momencie zagrożenia. Trucizna w nich zawarta jest bardzo silna i w znacznym stopniu może zaszkodzić przeciwnikowi.Jego rogi nie są jeszcze rozwinięte i rosną bardzo powoli. Ewoluuje w Nidorinę.

031. Nidorina http://pokejungle.net/other/pokepet/Nidorina.gif
   Pokemon z gatunku trujących, jego ciało jest koloru niebieskiego z licznymi ciemnoniebieskimi plamkami, posiada on duże uszy dzięki czemu ma doskonały słuch. Rogi, które ma na grzbiecie rozwijają się powoli. Kiedy Nidorina czuje się zagrożona najczęściej używa ataków fizycznych takich jak: drapanie i gryzienie. Potrafi też swoimi odgłosami emitować ultradźwięki, które mogą obezwładnić przeciwnika. Gdy Nidorina karmi swoje młode najpierw przeżuwa pokarm po czym go wypluwa i daje młodym do zjedzenia.Jest wyższą formą Nidoran samicy.Ewoluuje w Nidoqeen pod wpływem Księżycowego Kamienia.

032. Nidoqeen http://pokejungle.net/other/pokepet/Nidoqueen.gif
   Pokémon posiadający twarde, podobne do igieł łuski są doskonałą obroną przed każdym atakiem. Rosną one cyklami. Używa swego masywnego ciała, by przeprowadzać silne ataki. Jest w stanie pchnięciami sprawić, by wróg pofrunął na bardzo daleką odległość. Zasłania własnym ciałem wejście do swojego gniazda i broni swe młode przed drapieżnikami. Nigdy nie okazuje strachu przed jakimkolwiek atakiem. Jest najsilniejsza, gdy broni swych młodych.Jest wyższą formą Nidoriny.

033. Nidoran♂ (samiec) http://pokejungle.net/other/pokepet/Nidoran%20M.gif
   Pokémon koloru fioletowego przypominający mysz z dużymi uszami, które stale nastawia i rusza nimi na wszystkie strony, by wykryć niebezpieczeństwo w okolicy. Wykształcił specjalne mięśnie do poruszania uszami. Dzięki nim może poruszać uszami w dowolnym kierunku. Nawet najcichszy dźwięk nie umknie jego uwadze. Gdy wykryje niebezpieczeństwo, atakuje pierwszy swymi jadowitymi kolcami. Szarżuje i wbija je, by wstrzyknąć truciznę. Im większe ma rogi, tym silniejsza jest ukryta w nich trucizna.Jest płci męskiej, w przeciwieństwie do swojego żeńskiego odpowiednika, ma on wykształcone rogi. Ewoluuje w Nidorino.

034. Nidorino http://pokejungle.net/other/pokepet/Nidorino.gif
   Pokémon koloru fioletowego jest agresywny, aż rwie się do ataku. Łatwo można go zdenerwować. Róg na jego głowie jest twardszy od diamentu i zawiera silny jad. Jeśli przeciwnik zostanie nim ukłuty, uderzenie spowoduje wyciek trucizny. Posiada także wielkie uszy, którymi bada otoczenie. Jeżeli cokolwiek wyczuje, natychmiast atakuje. Gdy jest poruszony, co zdarza się często, jeży swe kolce i atakuje rogiem tak szybko, jak potrafi i całą swoją siłą atakuje wroga.Pod wpływem Księżycowego Kamienia ewoluuje w Nidokinga.

035. Nidoking http://pokejungle.net/other/pokepet/Nidoking.gif
   Ostatnia forma Nidorana płci męskiej. Posiada wielki i umięśniony ogon, którego używa w walce, by miażdżyć, dusić i łamać kości ofiary. Gdy owinie ofiarę, może łatwo zmiażdżyć jej kręgosłup. Jego twarda jak stal skóra pozwala mu na potężne ataki. Jego rogi są bardzo twarde, z łatwością kruszą nawet najtwardsze skały. Podczas walki wymachuje swym ogonem, a gdy przeciwnik cofnie się, szarżuje na niego swym mocnym ciałem. Używa też swych silnych rąk i nóg. Jego specjalnością jest walka wręcz. Gdy raz zacznie siać zniszczenie, nic już go nie powstrzyma. Ponadto Nidoking z łatwością może nauczyć się ataków typu ziemnego, kamiennego, a nawet wodnego czy ognistego. Bardzo często spotyka się go używającego Hyper Beam lub Earthquake.Jest agresywnym pokemonem, w walce bardziej woli używać ogona niż rogów.

036. Clefairy http://pokejungle.net/other/pokepet/Clefairy.gif
   Pokémon księżycowy. Jego słodki i magiczny urok ma wielu wielbicieli. Jest uwielbiany za swój słodki wygląd, zachowanie i głos. Spotyka się go bardzo rzadko i tylko w niekórych miejscach. Łatwiej spotkać go podczas pełni księżyca. Światło księżycowe, które magazynuje w skrzydełkach na plecach, najprawdopodobniej pozwala mu na unoszenie się w powietrzu. W noce podczas pełni księżyca grupki Clefairy wychodzą, by się bawić. Gdy świta, wracają do swych cichych, górskich kryjówek i zasypiają, wtulone w siebie nawzajem.Jest wyższą formą Clefable.

037. Clefable http://pokejungle.net/other/pokepet/Clefable.gif
   Pokémon wróżka, dorosła forma Clefairy. Rzadko można go spotkać,ponieważ nie lubi być obserwowany. Najczęściej mieszka w górach. Gdy wyczuwa ludzi ucieka w popłochu lub się chowa. Jego bardzo czułe uszy, a co za tym idzie, przenikliwy słuch, pozwalają na rozpoznawanie nawet odległych dźwięków. Dlatego zwykle chowa się w cichych miejscach. Jest bardzo opiekuńczy i przyjazny. Clefable porusza się lekko skacząc, tak, jakby latał na swych skrzydełkach. Jego krok pozwala mu nawet na chodzenie po wodzie. Jest znany ze spacerowania po jeziorach w ciche, księżycowe noce.Clefairy może ewoluować w Clefable tylko pod wpływem Księżycowego Kamienia.

038. Vilpix http://pokejungle.net/other/pokepet/Vulpix.gif
   Jest niewielki i przypomina lisa z sześcioma ogonami. Ewoluować może tylko pod wpływem kamienia ognistego. Większość populacji Vulpiksów to samice.

039. Ninetales http://pokejungle.net/other/pokepet/Ninetales.gif
   Ninetales to ewolucja Vulpixa. Jest to Pokémon bardzo silny i mściwy. Może przeżyć nawet kilka tysięcy lat. Ninetales rozrzuca złowrogie światło ze swych jasnych, czerwonych oczu, by przejąć całkowitą kontrolę nad umysłem przeciwnika. Pokémon typu ognistego.Dotknięcie jednego z jego dziewięciu ogonów podobno powoduje tysiącletnią klątwę.Podobno Ninetales może przybrać postać kobiety.

040. Jigglypuff http://pokejungle.net/other/pokepet/Jigglypuff.gif
   Jest podstawowym i normalnym Pokémonem, podobnym do wielu innych podstawowych i normalnych Pokemonów. Jest śpiewakiem. Ewoluuje w Wigglytuffa. Jego atak to śpiew usypiającej piosenki.Jest wyższą formą Igglybuffa.Ma wysokość 50,8 cm, a wagę 5,4 kg i bardzo małe ręce i nogi. Jest okrągły i różowy.
Podstawowym atrybutem jest mazak, którym maże słuchaczy gdy zasną, który dzięki swojej zatyczce przypomina mikrofon.

041. Wigglytuff http://pokejungle.net/other/pokepet/Wigglytuff.gif
   Wigglytuff - jest podstawowym i normalnym Pokémonem. Ewoluuje z Jigglypuffa poprzez kontakt z Kamieniem Księżycowym. Należy do gatunku Pokémonów chochlików. Wyglądem przypomina balon. Jest typem normalnym. Jego atak to śpiew usypiającej piosenki. Kiedy wszystkie najbliżej znajdujące się pokemony i ludzie zostaną uśpieni, Wigglytuff maluje im twarze mazakiem.Podobnie jak jego wcześniejsza forma, potrafi nadymać się jak balon.

042. Zubat http://pokejungle.net/other/pokepet/Zubat.gif
   Zubat – Pokémon, nie ma oczu. Typ trucizny. Wyglądem przypomina nietoperza. Żeby poradzić sobie w absolutnych ciemnościach Księżycowej Góry, wykorzystuje bardzo przemyślny system radarowy. Za pomocą ataku wysysania krwi zabiera przeciwnikowi energię i tym samym odświeża swoją.Ewoluuje w Golbata.

043. Golbat http://pokejungle.net/other/pokepet/Golbat.gif
   Golbat wygląda jak duży, niebieski nietoperz, którego głowa ustanawia swoje pełne ciało, ma dwie maleńkie nogi, dwa małe oczy i ma olbrzymi, rozdziawiony czarny pysk z kłami.
Golbat jest gwałtownym nocnym Pokémonem, mieszkając w ciemnych jaskiniach, jest najaktywniejszy podczas ciemnych nocy, szczególnie gdy księżyc jest w nowiu. Jest to powszechnie znane zjawisko. Bardzo lubi ssać świeżą krew z żywych istot. Jak tylko znajdzie żyjący cel, atakuje go znienacka, często uderzając niespodziewanie z tyłu, aby ugryźć swoją ofiarę. Jego 4 szpiczaste kły są w stanie przebić każdy pancerz, niezależnie jak gruby on jest. Golbat lubi krew tak bardzo że nie chce przerywać jej picia, chociaż gdy wypije jej dużo staje się tak ociężały że nie jest w stanie dobrze latać.
W odróżnieniu od typowego procesu ewolucji (rozwinięcie się na pewnym poziomie), Golbat ewoluuje w Crobata gdy jego wskaźnik szczęścia jest wysoki.

044. Crobat http://pokejungle.net/other/pokepet/Crobat.gif
   Crobat - Pokémon przypominający dużego nietoperza. Taeraz dzięki swojej dodatkowej parze skrzydeł lata o wiele szybciej i dłużej niż jego poprzednia forma. Gdy czeka go daleki lot, lata swoimi skrzydłami na zmianę.Kiedy jedna para się zmęczy używa drugiej.Prowadzi nocny typ życia. W dzień jest schowany głeboko w jakini, aby nie dosięgnęły promienie słoneczne. Kiedy żeruje próbuje (tak jak jego poprzednie formy) wyssać energię z ofiary. Raczej prowadzi typ samotnika.Jest wyższą formą Golbata.

045. Oddish http://pokejungle.net/other/pokepet/Oddish.gif
   Oddish jest nocnym Pokémonem, używa światła księżycowego zamiast słonecznego do procesu fotosyntezy. W ciągu dnia, Oddish unika gorąca i blasku słońca, przez zapadnięcie się tułowiem w ziemi, jego liście na głowie są widoczne na powierzchni ziemi. Jednak to roślinne przebranie potrafi przynieść mu kłopoty, dzienni roślinożercy atakują go myśląc że trafili na pokarm.

Z chwilą zapadnięcia się Oddish, odżywia się przez wchłanianie substancji odżywczych z ziemi, przez nogi, które do tego celu specjalnie zmieniają się w niby układ korzeniowy.Gdy zakopie się w ziemię łatwo można go pomylić z chwastem.Ewoluuje w Glooma.

Podobno gdy ktoś próbuje go wyciągnąć z ziemi za liści, Oddish krzyczy przeraźliwym krzykiem.

Oddish staja się dużo bardziej aktywny, gdy nastaje noc i świeci tylko księżyc, wydobywa się z ziemi a jego nogi wracają do normalności. Wtedy też kapie się i rozrasta, lubi spacerować, dziennie nawet na około 300 metrów, rozsiewając przy tym swoje nasiona. Z przybyciem świtu, cykl powtarza się.

046. Gloom http://pokejungle.net/other/pokepet/Gloom.gif
   Płyn, który sączy się z jego ust, jest słodkim nektarem, który służy do przywabiania ofiary. Jak tylko ofiara zostanie przyciągnięta, nektar zlepia ją i łapię w pułapkę. Nektar przeważnie przyciąga ofiary, które nie mają zmysłu węchu, ponieważ strasznie śmierdzi.

Również słupek kwiatu Glooma pachnie niewiarygodnie obrzydliwie, a ten zapach da się wyczuć z bardzo daleka. Około jednemu z tysiąca ludzi, zapach wydzielany przez Glooma może się podobać, a ci którzy go nie znoszą mogą nawet przez niego zemdleć. Dodatkowo gdy Gloom stanie w niebezpieczeństwie, smród zwiększa się, jednak gdy poczuje się już bezpieczny przestaje go wydawać.

Gloom lubi wstrętny smród, wydzielany przez siebie. Obwąchuje trujące wyziewy a następnie ślini się, możliwe jest że dwa Gloomy rozpoznają się i związują się z sobą dzięki temu zapachowi.Gloom może ewoluować w Vileplume'a pod wpływem Kamienia Trawiastego lub w Bellossoma pod wpływem Kamienia Słonecznego.

047. Vileplume http://pokejungle.net/other/pokepet/Vileplume.gif
   Vileplume jest podobny do olbrzymiego kwiatu, z krótką fioletową łodygą i dużymi mięsistymi czerwonymi płatkami na głowie; z wyglądu przypomina pewien rodzaj kwiatów Rafflesia. Podobnie jak Gloom, Vileplume jest znany z ataków pochodzących z jego kwiatu, mogą to być ataki z typu trucizny, powodując otrucie lub paraliż przeciwnika. Vileplume porusza się bardzo wolno ponieważ obciąża go jego kwiat.Łatwo można go przestraszyć.

Vileplume występuje bardzo często w lasach, gdzie lubi przebywać i spać, gdy opuszcza głowę jego ogromny kwiat upodabnia go do otaczających pokémona roślin.

048. Bellossom http://pokejungle.net/other/pokepet/Bellossom.gif
   Jedna z dwóch wyższych form Glooma.Gloom ewoluuje w Bellossom pod wpływem Słonecznego Kamienia.Taniec Bellossoma działa kojąco i uspakająco.

049. Paras http://pokejungle.net/other/pokepet/Paras.gif
   Paras z wyglądu przypomina małego homara, z wyrastającym na jego plecach grzybem. Jego pysk wygląda bardzo specyficznie, a wynika to z sposobu jego odżywiania się, Paras kopie i ssie w korzeniach drzew poszukując substancji odżywczych.Ewoluuje w Parasecta.

Paras obsypany jest od urodzenia specjalnymi zarodnikami grzybowymi, tą specjalną właściwość Parasów wykorzystuje się do produkcji leków.

Grzyb który rośnie na jego plecach  wysysa z pokemona substancje odżywcze, ale w zamian bardzo dobrze sprawuje się do obrony.

050. Parasect http://pokejungle.net/other/pokepet/Parasect.gif
   Parasect z wyglądu przypomina kraba pustelnika, jednak zamiast muszli na jego plecach znajduje się ogromy czerwony grzyb w żółte groszki. Pokémon ten posiada dwie pary odnóż i parę szczypiec, a jego oczy są białe.

Parasect jako całość składa się z rzeczywistego pokémona w stylu krab i jego symbiota, dużego grzyba z czapką w groszki, która jest złaczona z plecami pokémona. W poprzedniej formie pokémona Parasie, grzyb jest już bardzo silnie związany z gospodarzem, jednak w tej formie ta zależność zaszła dużo dalej, pasożyt w rzeczywistości opanował organizm żywiciela.

Na siedlisko Parasecta i jego tryb życia znacznie wpływa grzyb. Parasect lubi miejsca wilgotne i ciemne, które są dogodne dla grzybów, takie jak jaskinie albo metro. Parasect odżywia się przez wysysanie substancji odżywczych z korzeni dużych drzew, a te substancje odżywcze, są z kolei przekazywane grzybowi-pasożytowi. W taki oto sposób, Parasect jest i pasożytem i ofiarą pasożyta.

Pasożyt grzybowy może rozrzucać toksyczny zarodniki w samoobronie. Toksyczność zarodników wzrasta w proporcji do wielkości grzyba. Pomimo ich niebezpiecznych właściwości, zarodniki te są bardzo często wykorzystywane w medycynie.

Grzyb Parasecta rozwija się przez składanie zarodników na jajach złożonych przez pokémona, dzięki temu nawet jeśli Parasect umiera albo zostaje całkowicie zjedzony przez grzyba, gatunek przy odrobinie szczęścia będzie nadal żywy w potomstwie pokémona. Wyjaśnia to pochodzenie grzyba na plecach Parasów.

051. Venonat http://pokejungle.net/other/pokepet/Venonat.gif
   Typ tego pokémona to chrząszcz. Venonat jest kosmatą, fioletową piłką z futra. To ma parę dużych złożonych oczy, i dwie antenki, dwie małe ręce, i parę nóg.Dzięki oczom radarom może zobaczyć coś nawet z bardzo dużej odległości.

052. Venomoth http://pokejungle.net/other/pokepet/Venomoth.gif
   Venomoth wygląda jak ćma. Ma parę blado - fiołkowych skrzydeł, nadających mu kształt motyla, fioletowe ciało i odwłok. Ma parę niebieskich oczy, przypominających szkło, jak i również niewielkie nogi i żuchwę.Jest dorosłą formą Venonata.

Venomoth jest nocnym pokémonem, owadożercą. Główną formą ataku Venomotha jest trzepotanie skrzydłami, i uwalnianie tym samym dużej ilości pyłku - trucizny, która potrafi uśpić nawet największych przeciwników, efekt działania proszku zależny jest od jego koloru, ciemny proszek jest trujący podczas gdy proszek jaśniejszego kolorowego wywołuje paraliż.

053. Diglett http://pokejungle.net/other/pokepet/Diglett.gif
   Diglett z wyglądu przypomina małego krecika. Czubek jego głowy jest zaokrąglony, a jego skóra jest pokryta krótkim brązowym futerkiem. Diglett ma dwa małe podbite oczy i duży zaokrąglony różowy nos. Ciekawostką jest fakt że nikt nigdy nie widział całego Digleta, zazwyczaj jeśli ktoś go zauważy na powierzchni ziemi, to zazwyczaj widzi tylko jego głowę która ma około 0.2 m. wysokości, dlatego nie znana jest prawdziwa wielkość tego Pokémona. Jedni sądzą że Dilgett ma nogi, których używa do kopania, podczas gdy inni sądzą, że Pokémon ten nie ma kończyn i kopie tak jak robak albo wąż. Gra Pokémon Snap wydaje się popierać tą drugą tezę, ponieważ można w niej zobaczyć jak Diglett skacze w swoich dziurach.

Wąska skóra Diglett czyni Digletta wrażliwego gdy spędza zbyt dużo czasu nad ziemią. Światło słoneczne może podgrzewać jego krew, osłabiając go. Dlatego jego naturalne siedlisko mieści się pod ziemią, zazwyczaj przebywa on około jednego metra pod powierzchnią. Gdy Pokémon ten kopie korytarze na płytkim poziomie, wyparta gleba może być zobaczona wzdłuż tej drogi, po której się porusza. Czyni to Diglety popularne wśród rolników, którzy używają ich do przygotowania ziemi pod uprawy.Digletty są użyteczne, gdyż sadzą drzewa, ale nie są zbyt inteligentne.

Naturalna dieta Diglett składa się z korzeni dzikich roślin, które zazwyczaj znajduje podczas kopania.

054. Dugtrio http://pokejungle.net/other/pokepet/Dugtrio.gif
   Dugtrio jest grupką trzech kretów. Czubki jego głów są zaokrąglone, a jego skóra jest pokryta krótkim brązowym futrem. Dugtrio ma po dwa małe podbite oczka i po jednym dużym zaokrąglonym różowym nosem na każdej z głów. Ciekawe jest to, że tak jak Digletta nikt nigdy nie widział całego Dugtrio, i tak jak w przypadku Digletta na powierzchni zawsze widać tylko jego głowę która ma nie całe 0.7 m. wysokości, dlatego nie znana jest prawdziwa wielkość Dugtrio. Jedni sądzą że Dugtrio ma nogi, których używa do kopania, podczas gdy inni sądzą, że pokémon ten nie ma kończyn i kopie tak jak robak albo wąż.

Dugtrio jest bardzo niezwykłym pokémonem, podobnie jak Magneton, składa się z 3 mniejszych i nierozłącznych pokémonów, które są jego poprzednią ewolucją, w tym przypadku jest to Diglett. Wszystkie trzy głowy Dugtrio, nie myślą tak samo ale w bardzo podobny sposób, poza tym pozwalają one mu kopać kanały do 97 m. poniżej poziomu morza, gdzie gleba i kamień są bardzo twarde, w ten sposób może też wywołać trzęsienie ziemi.Dugtrio są użyteczne, gdyż użyźniają glebę, ale nie są zbyt inteligentne.

055. Meowth http://pokejungle.net/other/pokepet/Meowth.gif
   Meowth jest bardzo przedsiębiorczym pokémonem kotem. Uwielbia okrągłe przedmioty, a najbardziej kłębki wełny. Kolekcjonuje monety, gdy tylko jakieś znajdzie zaraz chowa je do swojej świnki skarbonki. Jego ulubionym atakiem jest drapanie.Na czole ma "talizman".
Jego ostre pazury potrafią przeciąć praktycznie wszystko z wyjątkiem metalu.

056. Persian http://pokejungle.net/other/pokepet/Persian.gif
   Pomimo że jego futro ma wielu adoratorów, Persiany są bardzo nieustępliwi, są też niebezpieczni dla otoczenia, ponieważ potrafią zaatakować bez zapowiedzi, z powodu chwilowego kaprysu. Jedyne ostrzeżenie jakie daje, to podniesienie ogona na chwilę przed atakiem, które ma oznaczać że właśnie atakuje ofiarę.Gdy zapracuje się na przyjaźń Persiana, może on stać się najlepszym powiernikiem, jednak jest on mściwy i pamiętliwy, może zemścić się za wyrządzoną krzywdę, nawet jeśli ten, który ją wyrządził tego nie pamięta, nawet jeśli minęło od niej wiele lat.
Na jego głowie znajduje się szlachetny kamień, a budowa ciała pozwala na bezszelestne poruszanie się zachowując przy tym pełną grację. Wiele osób uwielbia je za ich wyrafinowanie.
Persian posiada sześć wąsów, które pozwalają mu poruszać się w nocy, jednak złapany za nie natychmiast potulnieje.
Kiedy Meowth ewoluuje staje się dużo mniej społeczny, dlatego Persiany można spotkać głównie na polach.

057. Psyduck http://pokejungle.net/other/pokepet/Psyduck.gif
   Wyglądem przypomina kaczkę.  Jego ataki to : drapanie i cios kuperkiem. Znaki szczególne: trzyma się za głowę gdyż cierpi na wieczną migrenę. Gdy jego ból głowy sięgnie zenitu  - Psyduck zamraża wroga i używa telekinezy aby się ich pozbyć. Psyduck ewoluuje w Golducka. Jest pokemonem typu wodnego.Jeśli ogon Psyducka zaczyna świecić na różowo, znak to, że jest gotowy do ewolucji.

058. Golduck http://pokejungle.net/other/pokepet/Golduck.gif
   Golduck pomiędzy palcami u rąk i nóg ma błony, które przydają mu się podczas pływania w rzekach i jeziorach. Jego wielkie niebieskie ciało, wydaje się jakby miało opływowy kształt, pomagający w pływaniu. Na środku jego czoła znajduje się szlachetny kamień, który podnosi jego zdolności psychiczne. Na jego rękach znajdują się duże pazury, służące do ataku.
Golduck żyje w jeziorach słodkowodnych i w rzekach, chociaż również można czasami go znaleźć w płytkich przybrzeżnych wodach. W naturze Golduck odżywia się złapanymi rybami, które łapie dzięki swojej niewiarygodnej prędkości w pływaniu, tą prędkości osiąga głównie dzięki błoną pławnym, podobnych do tych u żaby. Kamień szlachetny na jego głowie świeci gdy, używa on paranormalnych mocy, ale również wtedy gdy pływa z pełną mocą, sugeruje to, że czasami używa swych mocy podczas pływania.Golduck jest najszybszym pływakiem wśród ludzi i pokemonów.

059. Mankey http://pokejungle.net/other/pokepet/Mankey.gif
   Mankey jest podobny do białej, włochatej kuli, z ramionami, nogami i wystającym ogonem. Jego twarz uzupełniają czerwone oczy i wypukły podobny do świńskiego ryj. Mankey jest znany z wpadania w wściekłość, gdy staje się niezrównoważony.
Mankey jest bardzo silny i zręczny. Żyje stadnie na wierzchołkach drzew.
Mankey jest niezwykle szybki gdy się rozgniewa. Może być potulny, tylko po to żeby za chwile stać się bardzo agresywny. Nigdy nie zawaha się atakować. Mankey często atakuje ofiary grupami bez wyraźnej przyczyny. Jeśli staje się wściekły, wszelki kontakt z nim jest niebezpieczny, ponieważ nie odróżnia wtedy przyjaciół od wrogów.Ewoluuje w Primeape'a.
Dalszy ciąg encyklopedii jutro.

060. Primeape http://pokejungle.net/other/pokepet/Primeape.gif
   Ciało Primeape jest przykryte białym futrem. Primeape ma dwa długie ramiona i nogi, a każde z nich ma metalowy pierścień przy nadgarstkach i kostkach. W porównaniu do jego wcześniejszej formy Mankeya, Primeape nie ma ogona. Jego twarz przypomina z wyglądu świński ryj.
Główną cechą Primeape jest jego gniew. Przez większość czasu jest bardzo rozwścieczony, bez widocznego powodu, nie można go również udobruchać. Mówi się, że Primeape jest spokojny tylko gdy jest zupełnie osamotniony. Jeżeli jest to prawda, to gniew Primeape wywołuje prawdopodobnie obecność innych osób.
Primeape nie znosi, gdy ktoś patrzy mu prosto w oczy, jednak gdy ktoś to zrobi wybucha wtedy z podwojonym gniewem, a czyjś wzrok na sobie wyczuwa nawet podczas snu. Jeżeli rozgniewa się na kogoś, nie daje mu spokoju i bez końca goni nieszczęśnika. Primeape jest znany z bezustannego szukania ofiary, nieważne jak daleko ona się znajduje.
Istnieją teorię, że gniew pobudza krążenie krwi w jego ciele, a to z kolei wzmacnia jego siłę fizyczną. Niestety dla tego pokemona, jego siła odbiła się na jego inteligencji.

061. Growlithe http://pokejungle.net/other/pokepet/Growlithe.gif
   Ma on bardzo przyjazną i godną zaufania naturę. Bardzo broni swego dużego terytorium. Będzie zawzięcie szczekał i gryzł, by wygonić z niego intruzów. Gdy wyczuje jakiś obcy zapach na swym terenie, będzie głośno warczał, by wystraszyć intruza. Odważnie stanie do walki nawet ze znacznie większymi i silniejszymi przeciwnikami. Jest bardzo wierny swemu trenerowi - zaatakuje każdego przeciwnika, by go obronić. Growlithe ma niesamowity zmysł węchu. Gdy już raz coś wyczuje, nie zapomni tego zapachu bez względu na wszystko. Używa swego zaawansowanego zmysłu węchowego, by rozpoznawać uczucia innych żywych istot.
Ewoluuje w: Arcanine, przy pomocy Fire Stone (Kamienia Ognia).

062. Arcanine http://pokejungle.net/other/pokepet/Arcanine.gif
   Arcanine - pokemon pies. Jego puszysta i ostra sierść dodaje mu piękna. Jest jednym z najsilniejszych pokemonów. Można go uzyskać wyłącznie używając na Growlithe fire stone.Jest bardzo lojalny choć trzeba dużo wysiłku żeby uzyskać jego zaufanie.Ma wyczulony węch.Pokemon podziwiany za swoje piękno.Jest zwinny i biega,jakby miał skrzydła.

063. Poliwag http://pokejungle.net/other/pokepet/Poliwag.gif
   Przypomina kijankę. W hipnotyzowaniu wrógów używa spirali na swoim brzuchu. W wodzie czuje się lepiej niż na lądzie, bo mając słabe nogi i ani jednej ręki trudno mu chodzić. Za to świetnie pływa. Świeżo wyhodowane nogi nie pozwalają mu biegać. Wydaje się przedkładać pływanie na próby chodzenia.Jego skóra jest cienka lecz elastyczna, wytrzyma większość ataków. W Pokemon anime Misty złapała Poliwaga i ten wyewoluował w Poliwhirla, a następnie w Politoeda.

064. Poliwhirl http://pokejungle.net/other/pokepet/Poliwhirl.gif
   Poliwhirl jest ewolucyjną formą poliwaga mimo niewielkiego wzrostu jet bardzo waleczny, wyksztalciły już się mu ręce którymi zadaje niesamowite ciosy. Potrafi w mgnieniu oka zahipnotyzować wroga. Dobrze czuje się na lądzie jaki i w wodzie, lecz musi wracać często do wody z powodu wrażliwej na slońce skórze.Poliwhirl może ewoluować w Poliwhrata pod wpływem Wodnego Kamienia lub w Politoeda pod wpływem Królewskiego Kamienia.

065. Poliwrath http://pokejungle.net/other/pokepet/Poliwrath.gif
   Wodny pokémon z pierwszej generacji. Poliwrath jest ewolucyjną formą Poliwhirla dzięki wodnemu kamieniowi ewolucyjnemu.Poliwrath posiada dwa typy, wodny i walczący. Poliwratha posiada Chuck.

066. Abra http://pokejungle.net/other/pokepet/Abra.gif
   Jest to Psychiczny Pokémon, który spędza osiemnaście godzin na dobę na spaniu, mimo to potrafi wyczuć przeciwnika i w odpowiednim momencie teleportować się w bezpieczne miejsce. Jeżeli jednak nie może spać traci swoje zdolności. Badania udowodniły, że przemieszcza się używając swoich pozazmysłowych mocy co godzinę. Potrafi czytać w umyśle przeciwnika, używa tej zdolności, aby wyczuć jego zamierzenia.Może się teleportować nawet, gdy śpi.

067. Kadabra http://pokejungle.net/other/pokepet/Kadabra.gif
   Kadabra - pokemon typu psychicznego pierwszej generacji. Ewoluował z pokemona o nazwie Abra na 16 poziomie. Ewoluuje w pokemona o nazwie Alakazam poprzez wymianę. Wygląda jak brązowy lis chodzący na dwóch łapach z czerwoną gwiazdką na głowie i długimi wąsami. Jego atrybutem jest trzymana w prawym ręku łyżka. Jego numer w pokedexie narodowym to 064, a w Hoenn Pokedex to 040.Cały czas emituje fale alfa, które powodują, że wokół zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy np. zegargi zaczynają chodzić do tyłu, a każdy zaczyna mieć ból głowy, gdy zamknie oczy jego fale zdwukrotniają moc.

068. Alakazam http://pokejungle.net/other/pokepet/Alakazam.gif
   Alakazam - pokémon z typu psychicznych. Z każdą chwilą, aż do śmierci wzrasta jego liczba szarych komórek, nigdy nie zapomina czego się nauczył. Jego mózg ma nawet silniejszą moc obliczeniową niż super komputer - jego IQ oblicza się na 5000.Jego atrybutem są dwie łyżki.Ewoluował z Kadabry.

069. Machop http://pokejungle.net/other/pokepet/Machop.gif
   Machop - walczący Pokémon. Uwielbia podnosić głazy w ramach treningu. Trenuje sztuki walki, co udoskonala jego zdolności bojowe. Jego wyższe stadium rozwoju to Machoke, a najwyższe to Machamp.

070. Machoke http://pokejungle.net/other/pokepet/Machoke.gif
   Machoke zewnętrznie przypomina człowieka. Jego ciało jest szare, wyraźnie widać na nim jego mięśnie. Każde z jego ramion ma sześć czerwonych oznaczeń, są to jego żyły wypchnięte przez mięśnie. Na jego głowie znajdują się trzy grzebienie. Machoke z dziwnie podniesionym paskiem, pod klatkę piersiową i z jego charakterystycznym, głupi uśmieszkiem może spowodować u wielu trenerów wybuchy śmiechu albo zdenerwowanie.

071. Machamp http://pokejungle.net/other/pokepet/Machamp.gif
   Machamp jest bardzo podobny do swojej poprzedniej ewolucji - Machoke, z kilkoma różnicami: po pierwsze: wargi Machampa stają się bardziej wydatne o kolorze opalenizny; a po drugie Machampa ma dodatkową parę ramion. Machamp również nosi śmieszny pasek, który zaczął nosić jako Machoke. Machamp jest niezwykle niebezpiecznym pokemonem, przyczynia się do tego głównie jego ogromna siła. Ramiona Machamp reagują instynktownie, ruszając się szybciej niż jego mózg mógłby je skierować. Pozwalają one mu napaść na wroga z różnorakich stron. Z drugiej strony, są one bardzo niezręczne i trudno Machampowi jest użyć ich w jakimkolwiek zadaniu wymagającym precyzji.

072. Bellsprout http://pokejungle.net/other/pokepet/Bellsprout.gif
   Bellsprout bardzo przypomina kwiat. Jednakże, żółty "dzwonek" kwiatu jest faktycznie jego pyskiem. Jego stopy wyglądają jak patyczki, i przypominają korzenie, a jego plecy do złudzenia wyglądają jak łodyga z której wychodzą jego ramiona.
Bellsprout jest mięsożerny, poluje z powodowaniem na małe owady, które łapie w sidła z winorośli i pożera. Pomimo jego chudego ciała jest bardzo zręczny. Bellsprout preferuje ciepłe i wilgotne siedlisko, a wodę wchłania z ziemi przez swoje stopy-korzenie. Największym atutem Bellsprouta w bitwie jest jego giętkość, która umożliwia mu unikanie nawet najsilniejszych ataków. Jednakże, nie może uciekać jeśli zdecyduje się wsadzić swoje korzenie do ziemi w poszukiwaniu wody. Bellsprout może wypluwać ze swojego pyska bardzo korozyjny płyn, który może topić nawet żelazo.

073. Weepinbell http://pokejungle.net/other/pokepet/Weepinbell.gif
   Weepinbell paraliżuje swoich wrogów przez ataki Poisonpowder i Acid. Weepinbell podobnie jak Bellsprout jest mięsożerny, większe ofiary kraja liściami, a gdy je połknie wydziela w żołądku neutralizujący płyn aby zapobiec działaniu jego kwasu, którym atakuje ofiary. Duży hak na jego ciele używany jest by trzymać się gałęzi drzewa i winorośli. Weepinbell wygląda jak Bellsprout bez liści i łodygi.Ewoluuje w Victreebela.

074. Victreebel http://pokejungle.net/other/pokepet/Victreebel.gif
   Victreebel prawdopodobnie żyje w olbrzymich koloniach w głębokiej dżungli, jednak nikomu nie udało się z ich wrócić aby potwierdzić to. Swoje ofiary usypia słodkim zapachem, podobnym do zapachu miodu, i atakuje winoroślą, która rośnie na jego głowę. Ofiary trawi potężnymi kwasami wyprodukowanymi przez żołądek, które mogą nawet rozpuścić kość. Zwykle, jego ofiarami są pluskwy, ale czasami potrafi zaatakować i zjeść zwierzątka.
Victreebel wygląda jak wydłużony Weepinbell; jednakże, jego pysk jest teraz na szczycie ciała w przeciwieństwie Weepinbella gdzie ten pysk znajduje się od spodu. Jego pysk ma dwa małe kły, i liść przykrywający go to tak, że może go otwierać i zamykać. Jego winorośl wyrasta z tego liścia. Pokemon ten wygląda bardzo podobne do gatunku roślinnego nazwanego małpią filiżanką, który również trzymać kwas i trawi zwierzątko.

075. Tentacool http://pokejungle.net/other/pokepet/Tentacool.gif
   Jego wygląd opiera się na budowie meduzy. Pokemon ten ma lekkie, niebieskie, dzwonowate, galaretowate ciało, z dwoma oczami i parą brązowych macek, w miejscu gdzie powinien mieć czoło ma czerwoną strukturę w stylu skarbu i dwa większe "kamienie szlachetne" na skroniach.
Tentacool jest wodnym pokemonem, noszonym bez określonego celu przez fale oceaniczne. Zazwyczaj kończy podróż w płytkich wodach gdzie, może być złapany przez wędkarzy. Bardziej niefortunne dla niego jest wylądowanie na linii brzegowej, gdzie może być zablokowany w czasie odpływu. Ciało Tentacool składa się w dużej mierze z wody, dlatego długotrwały pobyt poza wodą grozi mu śmiercią przez odwodnienie, o ile nie wróci na czas do niej. Ewoluuje w Tentacruela.

076. Tentacruel http://pokejungle.net/other/pokepet/Tentacruel.gif
   Tentacruel ma kształt meduzy, z czternastoma szarymi mackami i dwoma niebieskimi trującymi pazurami. Jedną z charakterystycznych cech Tentacruel są trzy czerwone strefy na jego głowę, które może używać by rozpocząć ultradźwiękowe ataki. Ten Pokémon jest znany jako "Gangster Mórz". Jego 14 macek mogą rozciągać się, lecz zazwyczaj trzyma je blisko siebie. Gdy poluje na ofiarę, trzyma ją nimi kurczowo i paraliżuje trucizną. Macki mogą wchłaniać wodę aby podnieść swoją elastyczność.
Dziki Tentacruel może być zdobyty w praktycznie w każdym obszarze morskim, i może być również uzyskany przez rozwinięcie Tentacool przy poziomie 30.

077. Geodude http://pokejungle.net/other/pokepet/Geodude.gif
   Głowa Geodude wygląda jak kamień i jest pozbawiona nosa. Jego długie ramiona zaczynają od napinającego się mięśnia i kończą się kamienną ręką podobną do ręki człowieka. Pokemon ten jest bardzo silny, jak można wywnioskować z różnych zdarzeń w anime. Geodude najczęściej można znaleźć na polach i w górach. Jego ramiona są tak silne, że to może używać ich by wspinać się na góry.Ewoluuje w Gravelera.
Geodude często jest mylony z otoczakami, przez co nieuważni turyści narażają się na niebiezpieczeństwo

078. Graveler http://pokejungle.net/other/pokepet/Graveler.gif
   Podczas przemiany w gravelera geodude uzyskuje skalne łuski , gdy jedna odpadnie natychmiast wyrasta nowa
Graveler wygląda jak duży głaz z licznymi wybrzuszeniami, czterema ramionami i dwoma nogami, zamieszkuje on tereny skaliste i góry. Zazwyczaj spina się na stok góry, podjadając po drodze skały, i przetacza się w dół gdy osiągnie szczyt. Graveler woli jeść kamienie które porastają mchem.Ewoluuje w Golema.Graveler jest bardzo niebezpieczny, z natury jest beztroski, nie przejmuje się w którą stronę się toczy i na przeszkody na jego drodze.Jednak gdy się nie toczy jest raczej powolny, z powodu swoich dwóch krótkich nóg.

079. Golem http://pokejungle.net/other/pokepet/Golem.gif
   Golem - Pokémon skalny. Sprowadza lawiny i wywołuje trzęsienia ziemi. Można go zdobyć jedynie przez wymianę. Jest ewolucją Graveler'a i ostatnią Geodude'a. Wyglądem przypomina kulistą skałę z głową i kończynami. Nie jest zbyt szybki (jedyna słabość).Jego wyglądające jak otoczak ciało jest bardzo twarde.Eksplozja dynamitu nie jest w stanie zrobić mu krzywdy.Waży 3000kg i jest najcięższym odnotowanym dotąd pokemonem, zaraz po nim najcięższy jest Snorlax.

080. Ponyta http://pokejungle.net/other/pokepet/Ponyta.gif
   Ponyta prowadzi dzienny tryb życia. Czasami mieszkają na miejscach trawiastych albo w górach. Grzywa Ponyta i jej ogon składają się z płomienia; jednakże, intensywność tego płomienia może być regulowana. W miejscach bardzo zimnych nie jest on w stanie zapalić siana albo papierka, ale za to może być wystarczająco gorący by roztopić miedź w walce. Kopyta Ponyta są niewiarygodnie twarde, twardsze nawet od diamentu, dlatego nigdy nie muszą być podkuwane. Ponyta może skoczyć na równe nogi na odległość 300m. Ponyty znane są z wysokiej prędkości, dlatego wielu ludzi lubi ścigać się z nimi. Od urodzenia biega raczej wolno, ale ostatecznie staje się szybsze przez gonienie swoich rodziców. Ewoluuje w Rapidash

081. Rapidash http://pokejungle.net/other/pokepet/Rapidash.gif
   Rapidash jest bardzo podobne do prawdziwych koni, chociaż tak jak jednorożec ma róg na głowie. Płomień, który cały czas się pali na jego ciele, sprawia wrażenie grzywy i ogona.
Rapidash najczęściej można spotkać na polach i równinach, głównie w stadach. W naturalnym środowisku zazwyczaj spaceruje, nie osiągając szczególnie wysokiej prędkości.
Konkurencja głęboko zakorzeniła się w tym pokemonie, a szczególnie jeśli chodzi o osiąganie dużych prędkości. Jeśli Rapidash zobaczy coś, co jest szybsze od niego, to próbuje wyprzedzić to. W takich sytuacjach, ogień na jego ogonie pali się mocniej, a ów pokemon osiąga prędkość dochodzącą do 240 kilometrów na godzinę, w niespełna dziesięciu krokach. W pełnym galopie, jego prędkość jest taka, że jego kopyta ledwie dotykają ziemi.

082. Slowpoke http://pokejungle.net/other/pokepet/Slowpoke.gif
   Slowpoke – fikcyjna postać z serii gier Pokémon. Wyglądem przypomina skrzyżowanie hipopotama i salamandry. Jest bardzo głupkowaty i powolny, jego aktywność jest bardzo niska. Ma duży ogon i krótkie nogi, przez co nie może się szybko poruszać.Gdy ktoś go uderzy, to on poczuje ból dopiero po pięciu sekundach.Może ewoluować w Slowbro, gdy jego ogona uczepi się Shellder lub w Slowkinga pod wpływem Królewskiego Kamienia.

083. Slowbro http://pokejungle.net/other/pokepet/Slowbro.gif
   Slowbro – fikcyjna postać z serii gier Pokémon; dorosła forma Slowpoke’a. Slowbro żyje bardzo leniwie, pływając po morzu w poszukiwaniu jedzenia. Jako jeden z nielicznych żyje w symbiozie z innym Pokémonem. Uczepiony do jego ogona Shellder wyrównuje ciężar ciała, dzięki czemu Slowbro może przyjąć dwunożną postawą. Dzięki truciźnie, którą Shellder wstrzykuje w jego ciało, jest on uodporniony na ból.Podobno w czasie walki Shellder może spaść z ogona Slowbro i w tedy ten staje się zwykłym Slowpoke'iem.

084. Slowking http://pokejungle.net/other/pokepet/Slowking.gif
   Slowking ewoluuje ze Slowpoke'a pod wpływem Królewskiego Kamienia, w czasie wymiany.Inteligencją dorównuje podobno ludziom.Na głowie ma chełm z czerwonym klejnotem pośrodku, przywodzący na myśl koronę.

085. Magnemite http://pokejungle.net/other/pokepet/Magnemite.gif
   Podstawowo jest to oko w metalowej oprawie z przyklejonymi  magnesami po bokach. "Rodzi się" z możliwością opierania się grawitacji. Unosi się w powietrzu dzięki antygrawitacji na potężnych falach elektro-magnetycznych. Pojawia się bez ostrzeżenia i stosuje grzmiącą falę oraz inne manewry. Podłącza się do linii wysokiego napięcia żeby "pożywić" się elektrycznością. Jeśli masz przerwę w dostawie prądu, sprawdź swoje bezpieczniki. Możesz znaleźć dużą liczbę takich pokémonów przylegających do pudełka z bezpiecznikami. Czuje miłość do innych pokémonów wytwarzających duże pole magnetyczne.  Ewoluuje w Magnetona.

086. Magneton http://pokejungle.net/other/pokepet/Magneton.gif
   Magneton ma wiele dziwnych cech[styl do poprawy], założony jest z 3 Magnemitów, które łączą się przez silną siłę magnetyczną, która jest tak potężna, że wilgoć w jego sąsiedztwie wysycha natychmiast. Magneton ciągle wytwarza dziwne sygnały radiowe, które wywołują bóle ucha kiedy znajduje się blisko niego.

087. Magnezone http://ds.rothion.com/images/dp/magnezone.png
   Ewolucja Magnetona. Zazwyczaj spowija go silna elektryczna bariera. Jego ciało złożone jest z trzech metalowych mas o okrągłych kształtach, zawierających po jednym oku.

088. Farfetch'd http://pokejungle.net/other/pokepet/Farfetch%27d.gif
   Farfetchd jest rzadką kaczką lądową z brązowym upierzeniem i czarnym znamieniem na czole, zawszwe trzyma patyk z młodej cebuli w jednym z swoich skrzydeł. Gdy Farfetchd szuka nowego patyka cebuli, wybiera się do miejsca gdzie taki patyk rośnie, i to zniechęca do zjedzenia tej cebuli, wszystkie pokémony, które zbliżają się do tego miejsca, do czasu gdy nie dojrzeje do wyrwania. Zdarzają się sytuacje że dziki Farfetchd bije się z swoimi konkurentami o najlepszy patyk w okolicy. Kij w jego skrzydle jest jakby jego palce, którego używa jako podstawowej broni przeciwko przeciwnikom, macha nim tak jakby był mieczem, przecinając wszystkie rzeczy w okolicy. Patyki są nawet używane do budowy gniazd. Ludzie bardzo ironicznie podeszli do patyka Farfetcha i podawali go do jedzenie przyozdobionego jego cebulką. Spowodowało to prawie całkowite wytępienie tego pokémona, to z kolei doprowadziło do wytężenia wysiłków wkładanych w hodowlę go niewoli, aby nie dopuścić do jego wytępienia.

089. Doduo http://pokejungle.net/other/pokepet/Doduo.gif
   Doduo jest podobny do strusi, tylko że ma bardziej spiczasty dziób i dodatkową głowę. Jego tułów i głowy są okrągłe i są przykryte brązowymi piórami, podczas gdy jego dzioby i długie nogi mają lekki żółty kolor. Tak jak jego długie szyje, jego świdrujące spojrzenie jest czarne. Najbardziej niezwykłą cechą tego pokemona, są jego dwie głowy. zostały one ukształtowane, prawdopodobnie przez nagłą mutację tysiące lat temu. Obie głowy zwykle zawierają identyczny rozum, jednak zdarzają się rzadkie przypadki, kiedy spotkano go z dwoma zdecydowanie innymi rozumami. Dwie głowy Doduo są zarówno jego wielkim atutem jak i przeszkodą. z jednej strony, mając dwie głowy Doduo ma wielką możliwość pobierania informacji z otoczenia i może robić więcej rzeczy na raz. Może patrzeć w dwóch innych kierunkach, ale też gdy jedna z głów śpi inna jest przytomna. Dwie głowy Doduo powszechnie są znane z skłonności do kłócenia się, pomimo że każdy zawiera identyczny mózg. Gdy zyskuje trzecią głowę, ewoluując w Dodrio, wszystkie z nich nabierają swoje osobowości. Doduo zamieszkuje pokryte trawą równiny, na których lubi biegać, jest również dobrze przystosowane do suchych i wysuszonych terenów.

090. Dodrio http://pokejungle.net/other/pokepet/Dodrio.gif
   Dodrio jest podobny do strusia, tylko że ma bardziej spiczaste dzioby i dwie dodatkowe głowy, każda z nich nosi czarny grzebień. Pokémon ten ma wachlarzowaty ogon i długie, potężne nogi. Tak jak jego poprzednia forma Doduo, Dodrio cechuje posiadanie kilku głów, w tym przypadku aż trzech. Każda z głów ciągle wyraża inne uczucie: radość, smutek, i gniew. Jego trzy głowy są atutem, jednak czasami też wadą. Z jednej strony posiadanie trzech głów daje Dodrio wielką wszechstronność: może pobierać więcej informacji z swojego otoczenia i rozwijać złożone plany, może również cały czas pozostać czujnym, ponieważ jedna głowa zawsze czuwa gdy dwie pozostałe śpią. Wystarczy że jedna z trzech głów zaspokoi swój głód, aby inne nie musiały jeść, poza tym stworek ten ma trzy serca i płuca. Z drugiej strony Dodrio jest powszechnie znany z skłonności do kłócenia się jego głów, prawdopodobnie dzieje się to z przyczyny okazywania innych uczuć przez nie. Nawet gdy wszystkie trzy głowy współdziałają, Dodrio jest narażony na myślenie o zbyt wielu rzeczach na raz, co może go całkowicie unieruchomić. Dodrio, podobnie jak Doduo, zamieszkuje pokryte trawą równiny, po których lubi biegać, poza tym jest przystosowany do suchych i wysuszonych klimatów.

091. Seel http://pokejungle.net/other/pokepet/Seel.gif
   Jest typem wodnym, zazwyczaj jest przedstawiony jako lew morski. Róg na jego głowie jest używany do rozwalenia dużych brył lodu. Seel żyje w chłodnych wodach gdyż nie potrafi chodzić po lądzie.Ewoluuje w Dewgonga.

092. Dewgong http://pokejungle.net/other/pokepet/Dewgong.gif
   W wyglądzie Dewgonga zapożyczone są cechy wyglądu z rzeczywistych zwierząt, głównie z lwa morskiego, foki jak i wyżej wymienionych diugoń i manat. Pokémon ten ma duże ale szczupłe ciało, całkowicie przykryte grubym, ale gładkim, białym futrem, na swojej głowie ma róg. Dewgong jest stworkiem wodnym, lubi mroźne wody polarnych oceanów. Może przeżyć w tak trudnych warunkach dzięki umiejętności przechowywania energii cieplnej wewnątrz swojego ciała, która umożliwia mu kontynuowania pływania przy stałej prędkości 14,8 kilometrów na godzinę, nawet w lodowatych wodach. Dewgong pływa jak ryba, jego ciało jest opływowe, a długi ogon pozwala mu szybko zmieniać kierunek pływania. Prowadzi nocny tryb życia, ponieważ wieczorem jest zimniej. Dzień spędza na śnie pod płytkimi wodami albo na powierzchni gór lodowych lub krach. Dawno temu, w świecie Pokémon, żeglarz zaobserwował śpiącego Dewgonga i to właśnie wtedy powstała legenda o syrenach. Dewgong może być agresywny, jeżeli ma powody ku temu, ale przeważnie zostaje ostrożny i łagodny. Jeżeli jest zmuszony do walki, używa swojego ulubionego stylu walki, powodującego zamarznięcie wroga, jest to Ice Beam, a następnie używając Body Slam pomału męczy przeciwnika.Róg Dewgonga jest twardszy niż diament i z łatwością może nim przebić nawet najgrubszy lód.

093. Grimer http://pokejungle.net/other/pokepet/Grimer.gif
   Grimer bardzo dobrze rozwija się w bardzo brudnych obszarach, takich jak fabryki, wysypiska śmieci, kanały ściekowe i zanieczyszczone systemy wodne. Przeżywa i dojrzewa przez zasysanie zanieczyszczonego szlamu, który jest wypompowany z fabryk. Łatwo przekracza granicę kanałów ściekowych i innych obszarów, głównie z powodu swego gumowatego i pół kleistego ciała; na przykład, może wchodzić do okratowanych obszarów prześlizgując się między kratami. Mało prawdopodobne jest, że Grimer ma jakiekolwiek narządy wewnętrzne, ponieważ został ożywiony ze szlamu, przemienionego pod wpływem promieni X z księżyca. Grimer jest bezpłciowy; jego potomstwo powstaje z kawałków jego szlamu. Pokemon ten przejawia tendencję do pogorszenia swojego smrodu.

Grimery zamieszkują brudne, podupadłe albo zanieczyszczone obszary.   . Jednakże jego prędkość i specjalny atak zostawiają wiele do życzenia. Do walki nadaje się lepiej jego rozwinięta forma Muk.

094. Muk http://pokejungle.net/other/pokepet/Muk.gif
   Muk – pokémon typu trującego w kształcie szlamu. Jego poprzednią formą jest Grimer. Śluz na ciele muka jest trujący. Nawet jego ślady zioną jadem.

095. Shellder http://pokejungle.net/other/pokepet/Shellder.gif
   Shellder - wodny Pokémon jest płci 50% męskiej, 50% żeńskiej drażni swych przeciwników w ten sposób, że pomiędzy rundami walki wystawia jęzor.Pod wpływem Wodnego Kamienia ewoluuje w Cloystera.Może także uczepić się ogona Slowpoke'a przekształcając go w Slowbro i odtąd żyjąc w nim w symbiozie.

096. Cloyster http://pokejungle.net/other/pokepet/Cloyster.gif
   Atakując wypuszcza szybko salwy rogów. Nikt nigdy nie widział, co jest w jego twardej muszli, której nie przebije nawet najsilniejsza bomba.Jest to wyewoluowana forma Shelldera.

097. Gastly http://pokejungle.net/other/pokepet/Gastly.gif
   Gastly składa się z ciemnej sfery (jego "głowy") otoczonej przez jasny, purpurowy gaz. Posiada on dwoje wielkich oczu z małymi źrenicami i dwa kły.

098. Haunter http://pokejungle.net/other/pokepet/Haunter.gif
   Haunter - pokemon duch. Większa forma Gastly. Ewoluuje w Gengar. Często spotykany w pokemonowej wieży. Lubi chwytać ludzi swymi długimi szponami. Czasem słychać jego upiorny śmiech. Jest najsilniejszy w specjanym ataku.Ze względu na umiejętnośc przezślizgiwania się przez ściany,powiada się że przechodzi do innego wymiaru.

099. Gengar http://pokejungle.net/other/pokepet/Gengar.gif
   Tak jak jego poprzednie ewolucje jest typem pokémona cień. Ewoluował z Hauntera , a ten z Gastly'ego. Gengar o pełni księżyca lubi tworzyć cienie ludzi i w ten sposób ich straszyć. Ma 159.9 cm wzrostu i waży 40 kg. Zdolność w pokedexie to Levitate.

100. Onix http://pokejungle.net/other/pokepet/Onix.gif
  Onix to gigantyczny wąż posiadający ciąg otoczaków na ciele i długi, płastki róg na swojej głowie. Wraz z wiekiem staje ię twardszy, jako że wydziela pewien rodzaj naturalnych diamentów, będących jakości klejnotów.
Podziemne tunele, w których żyją Oniksy, zamieszkiwane są także przez pozostałe podziemne Pokémony, w tym Digletty i Geodude'y.
Mózg Oniksa jest magnetyczny. Pozwala mu to ustalić jego przód, głębokość pod ziemią i inne informacje przydatne Pokémonom podziemnym. Ewoluuje w Steelixa.

101. Steelix http://pokejungle.net/other/pokepet/Steelix.gif
   Steelix jest przedstawiony jako potężny pokemon, który wyewoluował z Onixa.Steelixy zbudowane są z odłamków stali, na których znajdują się metalowe kolce. Dzięki nim pokemony te mogą używać ataku Piaskowej Burzy. By go wytworzyć muszą znajdować się na piaszczystym podłożu. Wtedy kładą się na ziemi i zaczynają kręcić bolcami tak mocno i szybko, że wzniecają burzę piaskową. Steelix zamieszkuje góry. Jest bardzo podatny na ogień (jak wszystkie pokemony typu stalowego).

102. Drowzee http://pokejungle.net/other/pokepet/Drowzee.gif
   Podstawowy pokémon typu psychicznego. Ewoluuje w pokémona Hypno. Z wyglądu jest podobny do tapira.
Kiedy je, musi potem usnąć. Ma zdolności telepatyczne jako pokémon, ale nie potrafi robić telekinezy. Może uaktywnić u kogoś zły sen związany z terrorem.Usypia przeciwników i pożera ich sny.Czasem miewa niestrawności z powodu koszmarów.

103. Hypno http://pokejungle.net/other/pokepet/Hypno.gif
   Pokemon psychiczny. Większa forma Drowzee. Za pomocą zegarka na sznurku, niczym iluzjonista, hipnotyzuje swe ofiary. Jego wzrost to 120cm. Często śpi do 20 godzin dziennie.Gdy przyciagnie spojrzenie wroga,używa kombinacji posunieć PSI np. hipnozy,dezorientacji.

104. Krabby http://pokejungle.net/other/pokepet/Krabby.gif
   Pokemony te to Rzeczne Kraby jednak najczęściej spotyka się je na plażach, zaryte w wykopanych za pomocą szczypiec norach. Opuszczają je szukając jedzenia. Często te Pokemony widziane są, gdy walczą o swoje terytorium. Używają on swoich szczypiec do walki oraz balansowania ciałem, gdy chodzą bokiem. Rosną one przez całe życie Pokemona. Ewoluuje w Kinglera.

105. Kingler http://pokejungle.net/other/pokepet/Kingler.gif
   Kingler - pokémon z typu wodnych. Pokémon rak. Jego potężne szczypce o sile 10000 koni mechanicznych, są w stanie podobno nawet otworzyć muszlę Shelldera i Cloystera, jednakże są bardzo trudne do utrzymania. Jeżeli jednak zaatakuje nimi zbyt szybko traci równowagę i upada na ziemię.

106. Voltorb http://pokejungle.net/other/pokepet/Voltorb.gif
   Voltorb  – elektryczny Pokémon. Ewoluuje w Electrode. Ma kształt Poké Balla.Przeważnie występuje w elektrowniach. Łatwo do pomylenia z Poké Ballem. Często wybucha bez przyczyny lub tylko lekko sprowokowany.

107. Electrode http://pokejungle.net/other/pokepet/Electrode.gif
   Electrode - pokémon z wyglądu przypominający Voltorba lecz odwrócony (na górze biały, a na dole czerwony) i z mniejszymi oczami; to jego ewolucja.Magazynuje w sobie energie elektryczną.Wybucha bez przyczyny lub tylko trochę sprowokowany.

108. Exeggcute http://pokejungle.net/other/pokepet/Exeggcute.gif
   Exeggcute - pokémon z typu trawiasto-psychicznego. Można go pomylić z jajkami. Jeśli jedno jajko odłączy się od grupy, reszta natychmiast tworzy nowe.
Ewoluuje w: Exeggutor pod wpływem Trawiastego Kamienia.

109. Exeggutor http://pokejungle.net/other/pokepet/Exeggutor.gif
   Exeggutor - pokémon z typu trawiasto-psychicznego. Pokemon palma. Posiada trzy głowy. Legenda głosi, że niekiedy jedna z jego głów odpada i żyje dalej jako Exeggcute.
Ewoluuje z: Exeggcute

110. Cubone http://pokejungle.net/other/pokepet/Cubone.gif
   Cubone - pokémon z typu kamiennego. Wykorzystuje kości innych pokemonów, by stworzyć z nich broń i zbroję. W walce używa maczugi oraz bumerangu z przerażającą skutecznością.Nigdy nie ściąga swojego hełmu, dlatego nigdy nie widziano prawdziwego oblicza tego pokemona. Ewoluuje w Marowak.

111. Marowak http://pokejungle.net/other/pokepet/Marowak.gif
   Marowak – Pokémon z typu ziemnego. Tak samo jak jego podstawowa wersja Marowak ma kostny hełm i kość której używa jako broni.

112. Tyrogue http://pokejungle.net/other/pokepet/Tyrogue.gif
   Tyrogue - Pokémon, ktory ewoluuje w Hitmonchana, Hitmonlee lub Hitmontopa.

113. Hitmonchan http://pokejungle.net/other/pokepet/Hitmonchan.gif
   Hitmonchan - pokemon o wielkiej sile fizycznej i szybkości. Najlepszym jego atakiem jest "Mega Punch".   Z pozoru bezczynny ,jednak zadaje ciosy tak szybko że nie sposób je dostrzec.Jest jedną z trzech możliwości ewolucji Tyrogue'a.

114. Hitmonlee http://pokejungle.net/other/pokepet/Hitmonlee.gif
   Hitmonlee - pokémon z typu walczącego. Jest w stanie kopać z każdej pozycji, dlatego wielu nazywa go Mistrzem Kopnięcia.Jest jedną z trzech możliwości ewolucji Tyrogue'a.

115. Hitmontop http://pokejungle.net/other/pokepet/Hitmontop.gif
   Jedna z trzech wyższych form Tyrogue'a.Kręci się na czubku wystającym z jego głowy, zadając przeciwnikowi ciosy i kopnięcia.

116. Lickitung http://pokejungle.net/other/pokepet/Lickitung.gif
   Lickitung potrafi zawzięcie atakować przeciwnika swoim językiem. Z natury jest spokojny, nie należy go drażnić.Ewoluuje w Lickilicky, gdy nauczy się rollout.

117. Lickilicky http://ds.rothion.com/images/dp/lickilicky.png
   Lickilicky - Podobnie jak poprzednie stadium rozwoju, także tego pokemona charakteryzuje język o bardzo długich rozmiarach. Służy on do walki, obezwładniania przeciwników i ewentualnej obrony przed zagrożeniami.Ewoluuje z Lickitunga po zdobyciu 1 levela znając atak Rollout

118.  Koffing http://pokejungle.net/other/pokepet/Koffing.gif
   Koffing to trujący pokemon, który przechowuje w swoim ciele trujący gaz wykorzystywany podczas walki. Ewoluuje w Weezinga. Jego ataki opierają się na błocie i gazie.

119. Weezing http://pokejungle.net/other/pokepet/Weezing.gif
   Należy on do typu trującego. Jego ataki to m.in.: smog, gaz, dym, błoto i pchnięcie. Jest rzadkim Pokémonem. Nie posiada kolejnej formy, ale ma preewolucję (młodszą przemianę) - Koffinga.

120. Rhyhorn http://pokejungle.net/other/pokepet/Rhyhorn.gif
   Rhyhorn - Pokemon kamienno - ziemny. Wyglądem przypomina szarego nosorożca. Jego mózg jest bardzo mały, więc kiedy wpadnie w szał, atakuje wszystko, co się rusza.

121. Rhydon http://pokejungle.net/other/pokepet/Rhydon.gif
   Rhydon, forma ewolucyjna Rhyhorna to Pokemon kamienno-ziemny. Jego wysokość to ok. 2m (1.9 cm), a waży 120 kilogramów. Z wyglądu przypomina coś na kształt dinozaura, pokrytego twardą, kamienną łuską. Do walki używa przede wszystkim wiertło-podobnej struktury na swojej głowie. Samice mają dużo mniejsze wiertła. Jako kamienny Pokemon, jego naturalnym siedliskiem są góry i jaskinie. Jego mózg jest duzo bardziej rozwinięty niż u Rhyhorna, dowodem czego jest umiejętność stania na tylnych nogach. Rhydon dysponuje niewiarygodną siłą fizyczną.

122. Rhyperior http://ds.rothion.com/images/dp/rhyperior.png
   Rhyperior - Pokemona tego odznacza bardzo duża masa ciała. Posiada bardzo duże mięśnie i siłę. Często pracuje przy budowie tunelów skalnych i jaskiń.Ewoluuje z Rhydona przez wymianę.Rhydon przy wymianie musi trzymać Protector

123. Happiny http://pokejungle.net/other/pokepet/Happiny.png
    Przypomina dziewczynkę z kucykiem wystającą z podstawki na jajko. Lubi nosić w kieszonce z przodu brzucha, małe, białe i okrągłe kamienie. Prawdopodobnie jest to imitacja dla jajka noszonego przez Chansey.  Ewoluuje w Chansey. Występuje tylko w formie żeńskiej.

124. Chansey http://pokejungle.net/other/pokepet/Chansey.gif
  Tego Pokémona bardzo trudno wypatrzyć jak i złapać. Podobno przynosi szczęście swojemu trenerowi i tym których kocha. Podstawową umiejętnością Chansey, jest leczenie innych Pokémonów, dlatego podczas walki używa tej zdolności na sobie. Chansey, z uwagi na samoleczenie i dużą liczbę punktów zdrowia jest przystosowany do długiego wytrzymywania na polu walki.Chansey i jej pre-ewolucja oraz ewolucja mają wyłącznie żeńską płeć.Chansey w kieszeni na brzuchu nosi jajko, które czasami używa w walce.

125. Blissey http://pokejungle.net/other/pokepet/Blissey.gif
   

   
Reszta pokemonów będzie jutro !


http://pokejungle.net/other/pokepet/Cyndaquil.gif Cyndaquil 5 lvl    - 5 exp                                        http://pokedream.com/pokerep/images/diamondpearl/front/456.png Finneon - 3 lvl                                       
                                                                                Ataki:
  Ataki:                                                              - Wodna broń zadaje 12 hp
- Miotacz płomieni zadaje 18 hp                          - Uderzenie ogonem zadaje 11 hp
- Uderzenie głową zadaje 12 hp                          - Ukryta siła zadaje 17 hp
- Ogień zadaje 15 hp                                           Hp 25      0/30 exp
Hp 53
http://pokejungle.net/other/pokepet/Caterpie.gif - Caterpie 5 lvl - 25 exp
Ataki:                                                                      http://pokedox.com/images/pokemon/Shaymin.gif                                                                                                                                                   Sheymin - 3 lvl
- Uderzenie glową zadaje 16 hp                                     Ataki:
- Jad zadaje 17 hp                                                 - Wybuch zadaje 17 hp
- Gryzienie zadaje 16 hp                                         - Trujący pył zadaje 12 hp
Hp 50                                                                    - Dzikie pnącze zadaje 11 hp
                                                                            Hp 25             0/30 exp
http://pokejungle.net/other/pokepet/Umbreon.gif - Umbreon 6 lvl - 15 exp
Ataki:
- Cienisty pazur zadaje 19 hp
- Szybki atak zadaje 14 hp
- Naskok zadaje 14 hp
- Specjalna Obrona - to najlepsza obrona Umbreona
Hp 35

http://pokejungle.net/other/pokepet/Machop.gif
Machop - 4 lvl
Ataki:
- Megacios zadaje 17 hp
- Sejsmiczny wykop zadaje 15 hp
- Cios głową zadaje 13 hp
Hp 30     10/40 exp

http://pokejungle.net/other/pokepet/Ponyta.gif
Ponyta - 3 lvl
Ataki:
- Szarża zadaje 15 hp
- Miotacz płomieni zadaje 11 hp
- Ognista prędkość zadaje 17 hp
Hp 25               20/30 exp

http://pokejungle.net/other/pokepet/Feebas.gif
Feebas - 3 lvl
Ataki:
- Wodna broń zadaje 17 hp
- Uderzenie głową zadaje 12 hp
- Wodna pompa zadaje 7 hp
Hp 25                 15/30 exp


Imię: Mysti                                   
           http://www.pokestadium.com/trainercard/trainercard.php?b=Mysti&i=dpf26&a=blue&c=155&d=010&e=197&f=066&g=077&h=349
Nazwisko: 12
Wiek: 12

Plecak:         http://republika.pl/blog_vb_1132440/2300984/tr/choinka_z_prez.gif
Kanapki
Pofinki
Pokedex
4 pokeballi
1 kg jedzenia dla pokemonów
1540 $

Offline

 

#2 2010-05-13 21:51:16

wawi987

Nowy trener

Zarejestrowany: 2010-05-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: Encyklopedia Pokemon cz. 1

ja chce kraby

Offline

 

#3 2011-02-16 13:44:06

karolina250

Zdolny trener

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 20
Punktów :   

Re: Encyklopedia Pokemon cz. 1

chce konia


frergrrrgr

Offline

 

#4 2011-02-25 12:07:07

karolina250

Zdolny trener

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 20
Punktów :   

Re: Encyklopedia Pokemon cz. 1

wole onixa


frergrrrgr

Offline

 

#5 2011-08-19 16:42:02

marcel1122000

Zdolny trener

Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 16
Punktów :   

Re: Encyklopedia Pokemon cz. 1

gdzie znajdę dewgonga


imię:marcel1

nazwisko: ...

plecak:

3 pokeballe

pokedex

1kg karmy dla pokemonów

pofinki

kanapki


http://www.pokestadium.com/pokemon/trainercard/new2.png?name=marcel1122000&friendcode=&trainer=100&badge=1&pokemon1=38&pokemon2=&pokemon3=&pokemon4=&pokemon5=&pokemon6=

moje pokemony:

Offline

 

#6 2012-07-08 17:35:14

wiksi20001210

Elitarny trener

Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 119
Punktów :   
Notatnik: DLUGO JUŻ CZEKAM NA 1 POKWMONA
humor: :)

Re: Encyklopedia Pokemon cz. 1

CHCE pichu


LALA  160

Offline

 

#7 2012-07-09 09:25:25

wiksi20001210

Elitarny trener

Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 119
Punktów :   
Notatnik: DLUGO JUŻ CZEKAM NA 1 POKWMONA
humor: :)

Re: Encyklopedia Pokemon cz. 1

pichu plis


LALA  160

Offline

 

#8 2012-07-09 09:40:59

wiksi20001210

Elitarny trener

Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 119
Punktów :   
Notatnik: DLUGO JUŻ CZEKAM NA 1 POKWMONA
humor: :)

Re: Encyklopedia Pokemon cz. 1

PICHU PICHU PLIS


LALA  160

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Unsecured loans for foreigners przewóz osób Niemcy pokoje w Mielnie torby papierowe z nadrukiem Piła